قسمت 40: 5 وبسایت کاربردی عمران

5 سایت کاربردی عمران

وبسایت

 

سلام به دوستان همیشگی سیویل شو، توی این قسمت از زنگ عمران در خدمتتون هستیم با معرفی 5 تا از وبسایت­های عالی و ضروری واسه مهندسین عمران که به نظرم خیلی مهمه باهاشون آشنا بشین. 2 تا از این وبسایتا داخلیه و 3 تاش خارجی!!!! بریم سراغ معرفی …

 

1- نظام فنی و اجرایی کشور:

                                                                                          sama.mporg.ir

 

این وبسایت که متعلق به سازمان برنامه و بودجه­ی کشوره خیلی مهمه واسه مهندسین عمران بخصوص از نوع پیمانکارش. چون تمامی بخشنامه‌های مهمی که بار مالی دارند (مثل تعدیل، مابه‌التفاوت و نرخ ارز) و فهرست‌بهاها از این منشأ مهم منتشر میشه.

 

نظام فنی و اجرایی کشور

 

2- معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی:

inbr.ir

 

خب معمولا مهندسای درس خون و اونایی که به آزمون های نظام مهندسی علاقه دارند این وبسایتو می شناسن و ارادت خاصی بهش دارن 🙂 بله درست حدس زدین این همون وبسایتیه که مبحث های مشهور رشته عمران رو منتشر می کنه!!!

 

وزارت راه و شهرسازی

 

3- موسسه مهندسان عمران:

www.ice.org.uk

 

سازمانی که اعضای اون از کشورهای بسیاری در سراسر جهان هستن. به غیر از این‌که شما می‌تونین عضو این سازمان بشین، همچنین می­تونین از این سازمان کمک بخواهین و اتفاقاتی رو که در این موسسه رخ می‌ده رو پی گیری و دنبال کنین.

 

موسسه مهندسین عمران

 

4- وبسایت مهندسی عمران:

                                                                             www.engineeringcivil.in

 

در این سایت صدها مقاله و منبع مورد علاقه مهندسای عمران وجود داره. برای این‌که از این سایت مطالب جدیدی را یاد بگیرین، در صفحه جست‌وجو کنید و موضوع مورد نظر خود را انتخاب کنید.

 

وبسایت مهندسی عمران

 

5- وبسایت جامعه مهندسین آمریکا:

                                                                                                      asce.org

 

باوجود اینکه این جامعه مهندسی در آمریکاست ولی اعضای اون متعلق به بیش از 140 کشور در سراسر جهان هستن. این وبسایت می‌تونه در مطالعات، فعالیت‌های کاری و دیگر موضوعات مرتبط به هر فرد کمک کننده باشه.

 

وبسایت جامعه مهندسین آمریکا

 

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج + 9 =

توسط
تومان